Şu hortumlu dünyada fil yalnız bir hayvandır -A.Şerif İzgören

Şu hortumlu dünyada fil yalnız bir hayvandır -A.Şerif İzgören

“Elephant is the only animal in the world with a trunk” yani “Fil dünyada hortumu olan tek hayvandır” cümlesini “Şu hortumlu dünyada fil yalnız bir hayvandır”  diye çeviren bir öğrencinin sınav  kağıdından alımış bir  isim ..

Kişisel gelişim kitabı demek  doğrumudur bilmiyorum, çünkü tarzı  ve  başlıkları kişisel gelişim kitapları gibi değil. Ama öyle zannediyorum ki  kişiliğinizi  geliştirmenizde  azami fayda sağlamaya muktedir bir kitap.

Yazar milyon dolarlık cürolara sahip  firmalara danışmanlık yapan, insanların bakış açısını değiştirmeye çalışan, seminerler veren, ülkesi için çalışan bir  adam. Klasik kişisel gelişimcilerden değil. Hedefe  varmak için ahlâki – gayri ahlâki her türlü yöntemi mübah gören birisi de  değil.

Bu  kitabı da, seminerlerini dinleyenler için nasıl bir tarza sahip olduğu az çok tahmin edilebilen bir kitaptır.  Kim olduğunuz, benlik, alışkanlıklar, sevgi, işiniz, hayat, dinlemek,mücadele, iyilik, idealler, hırs, gülümsemek, karar vermek-almak,  görünüş, inaç, iletişim  gibi  hayatımızın en doğal  yanları hakkında  başlıklar  içeriyor.. Anlattıklarında çok uçuk – kaçık şeyler  istemesede,  olmuş yada  olabilecek, meselenin önemini  kavramak için düşündürtecek hikayeler paylaşıyor her  başlığın ardından.


Biraz  kitap okuma  alışkanlığına  sahipseniz  tek nefeste  bitirebileceğiniz bir  kitap. Kitap beğenmeyenler için iade garantisi verecek kadar iddialı. Bende  elime aldığım gün bitirdim zaten..

Kitap hakkında  söylenenlerden de birkaç örnek paylaşalım..

İş yaşamı üzerine çarpıcı görüşleriyle tanıdığımız Ahmet Şerif İzgören, bu kitapta daha genel bir yaklaşımla, hayatın her dalında başarı ve mutluluğa giden yola ışık tutuyor. Bazen kahkahalarla gülecek, bazen hüzünlenecek, çokça düşünecek ve bu kitaptan çok keyif alacaksınız. Hayatınızı tekrar gözden geçirmek için 3 saat ayırın ve bu kitabı okuyun.

Lütfen kitabın üzerine “evde okunmalıdır!” diye bir uyarı yazın. Kitap yüzünden metroda ineceğim durağı kaçırdım.(D.DURAK)

36 saat içinde kitabınızı iki kere okudum… ..İkince kez okuyuşumda  hayatımla ilgili radikal kararlar  aldım.Sayenizde  hayatımın en  keyifli yolculuğunu yaptım.(İ.İŞÇİ)

24 yaşındayım.Hiçbir kitabı elli sayfadan fazla okumamıştım.Kitabınızı aldım, elimden bırakamadım.Bittiğinde gecenin iki buçuğuydu (O.YILDIRAN)

Salih Kartal – 31.01.2012

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>