Kimlerin elinde bu memleket ?

Kimlerin elinde bu memleket ?

Öyle bir hayat yaşıyoruz ki, bir partinin genel başkanı nedendir bilinmez, kim taraından olduğuda bir o kadar meçhul ama , öldürülüyor.. Hemde pek âlâ kaza süsü verilerek.. Kaza süsü veriliyor ama devletin resmi kayıtlara geçtiği sayfalardan başka kimse inanmıyor kaza olduğuna..

Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu‘nun ölümünün ardından yıllar geçti, her birkaç ayda bir gündem oldu, “yoksa suikast mi?”öldürüldü mü ?”kazadan sonra neler olmuş?” diyerek ısıtıp ısıtıp sürdüler orataya.. Ve şimdi birtane daha..

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Amerika’da gazatecilerle sohbet ederken yeni şeyler söylemiş.. Daha öncede yayımlanan kaza fotolarında göründüğü gibi, kazadan hemen sonra yerinde olan kara kutu (herşeyi kaydeden bi parça) daha sonraki fotolarda yerinden sökülmüş. Sayın Abdullah Gül‘ün köşküne gönderilen bir videoda kutunun sökülme anı kaydedilmiş.. Gül her ne kadar bundan sonrasını söylemesede, BBP den bir ismin yaptığı açıklamaya göre videoda kutuuyu sökenler üniformalı. “Asker mi efendim ?” diye soran gazeteciye ise “Orası zaten polis bölgesi değil” diye cevap veriyor.

Buyurun buradan yakın.. Koca genel başkana suikast düzenleniyor, sonucu ölümle bitiyor, gövde gösterisi olarak devletin bir numarasına video gönderiliyor, sen hiçbirşey yapamıyosun.. Yazık, yazık ama yazık demektende bıktık..

Ha unutmadan okumayanlara bir hatırlatma yapayım..

Bir tren yolculuğum sırasında gazete okuyan birinin elinde Rasim Ozan’ın köşe yazsını görmüştüm.Konu Muhsin Yazıcıoğlu suikastiydi..Eve geldim yazıyı buldum okudum..Olayda ne bilmediklerim varmış.. En ilginci ise 20 dakikadan daha fazla 112 servisiyle konuşan muhabirin, bulunduktan sonra çenesinin feci şekilde kırılmış olması.İlgili uzmanlara “bu kırıklarla bu kadar konuşulabilimi” sorusunun cevabı “mümkün değil” oluyor..

Kazadan sonra, enkaz bulunmadan önce neler oluyor kimse bilmiyor.. Ama neler yapabilecekleri gözler önünde değilmi ?

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>