İbrahim Tenekeci – Uçuş Denemeleri

İbrahim Tenekeci – Uçuş Denemeleri

Eve geldim, yorgunum.. Salonda  misafirler var.. Kütüphanemizinde olduğu odaya geçiyorum.. Uzanıyorum, gözlerim kapanmak istesede kütüphanede  geziniyorlar. Daha önce incelemediğim bir kitap gözüme çarpıyor.  Ağabeyimin sayesinde kütüphanemize girmiş kitaplardan birisi olmalı. Kalkıp kitaba uzanıyorum..  Birkaç sayfa çevirip bakıyorum.. Okudukça, devamınıda oku diyen bir kitap oluyor.  Zaten ince olduğu için bitireyim şunu diyorum.. 

Yorgunluğa rağmen devam ediyorum okumaya..  Seslenip bir ihtiyaç için çağıran olmasa, ara vermeden bitirmeye niyetlendiğim kitap, akşam ikinci kez elime  alışımla  bitiyor.. Kitap İbrahim Tenekeci‘nin Uçuş denemeleri adlı kitabı..  Yazar gerçekten uçmayı denemiş.. Büyük ölçüde de başarmış doğrusu !!!

Kitabın konusu mu ? Yok.. Karşılaştığı, gördüğü, düşündüğü, aklına gelen herşeyi yazmış..  Dikkat çekmiş,  güldürmüş,  düşündürmüş, mutlu etmiş, hüzün sokağına  sürüklemiş, itiraf etmiş..

Belki özellikle  gidip alacağınız bir kitap değil..  72 sayfalık bu kitabı internetten alış veriş yaparken sepenize  ekleyin, yada kitap alırken sorun ve bunuda yanında alın..   Zaten 5 lira gibi cüz’i bir fiyatı var..

————–

Bunlarda  içinden örnekler  size.. (Ben yazmazdım ama birisi yazmış ondan alıyorum)

  • “Yeryüzünde insana en çok benzeyen şey kibrit çöpüdür. Çünkü her ikisi de kafa tutunca yanar…”
  • “Ceviz ağacının gölgesine yakışıp da ceviz kaplamaların üstüne yakışmayan…”
  • “Soğuktan eliniz, ayağınız uyuşmuş bir vaziyette eve geldiniz ve hemen sobanın yanına sokuldunuz.  Isınmak için sobanın yanına sokulduğunuz andan itibaren, her geçen dakika sobadan biraz daha uzaklaşır ve en sonunda odanın, sobaya en uzak köşesine oturursunuz.  İlk dakikada sizi rahatlatan, huzur veren ateş, yavaş yavaş canınızı sıkmaya başlamıştır.Önce üstünüzdeki kazağı çıkarır, daha sonra evdekilerin bütün itirazına rağmen, pencereyi hafifçe aralamaya kalkarsınız. Aşk da böyledir işte…”

Son olarak yapmış olduğu duasına âmin diyelim.

  • “Allahım, sadece annemi babamı değil, gökyüzünü de başımdan eksik etme…(âmin)”

Hadi afiyet olsun, muhabbetiniz..

Salih Kartal – 26.02.2012

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>