Bayrampaşa Belediyesi iftara Balkanlar’da

Bayrampaşa Belediyesi iftara Balkanlar’da

Bayrampaşa belediyesinin muazzam bir organizasyonundan haberdar oldum. Bayrampaşa Belediyesi bu yıl 8. (2012 yılı) olmak üzere yıllardır Balkanlarda  iftar  sofraları açıyormuş.  Bu yılın ilk iftarınıda Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’te vermişler. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner beyfendi de  ilk sahurunu Zagreb’te yapıp, ilk iftarınıda orada açmışlar..

Zagreb’te mülsüman  nufusu 25 bin kadar. Hırvatistan toplamında yaklaşık 60 bin sanırım.  Ama bir  güzel iş  dönmüş oralarda.. Hırvatistan’ın bu  güzel nufusu memleketin kabul edilen ikinci dini olarak İslam’ı geçirmişler parlementolarından. Yani Hristiyanlıktan sonra resmi olarak kabul görülen ikinci  din İslam’mış.  Ecdadımızın, Evlad-ı Fatih’anın bir zamanlar ramazan şenlikleri yaptığı topraklarda şimdilerde İstanbul’dan bir  beldiye  organizasyonu ile  sofra  açılması duygulandırmadı desem yalan olur.

Zagrepte  güzel birde  külliye  var.. Ay yıldızlı ama  yeşil  bayraklarla  süslenmiş bu islam merkezi.. Etrafına  yapılanmaya  izin verilmemiş  olduğu  için güzel bir  yeşillik oluşmuş.. Buda daha  bir  güzel  göstermiş islam merkezimizi..

Rabbim  oradaki kardeşlerimizin yardımcısı  olsun diyor, Bayrampaşa  Belediyesi’ne  nice 8.  iftar  programları ile Balkanalar’da olması temennilerimi iletiyorum acizane..

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>