Baclink Nedir?, Neden Önemlidir?

Baclink Nedir?, Neden Önemlidir?

Bir websiteye sahipseniz sizin için önemli bir anlam ifade etmesi gerekir..
Çünkü birçok seo taktiği olmasına rağmen bunların başında gelir backlink..
Backlink ingilizce adındanda anlaşılacağı üzere “geri link” demektir.. Bir site için verilen link olarak düşünebilirsiniz..

Neden önemlidir ?
Google ve diğer arama motorlarında üst sıralara çıkmak için çeşitli algoritmalar mevcut. Bunlardan biriside kaliteli sitenin, kaliteli site ile olan dostluğu yöntemi.. PR (pagerank)’ı yüksek olan bir sitede eğer sizin sitenizin linki varsa o halde google sizide iyi bir site olarak düşünür.. Bu sayede sıralamada size arıcalık tanır, bir süre sonra sizinde pr değeriniz yükselir ve ziyaretçi sayınız artar..

Demekki sitemizin googlede iyi bir yerde olmasını istiyorsak, googlede iyi yerde olan sitelere verdiğimiz linklerimiz bizim için backlink’tir ve önemlidir..

Çevresi kaliteli ve düzgün insanlarla dolu olan bir adam hakkında yapacağınız yorum gibi düşünebilirsiniz bunu.. Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim diyen atalarımızdan ders almış arama motorları…

Eğer bu ilişkiyi kötü siteler ile kurarsanız sizin için kötü sonuçlar doğurabilir..

Salih Kartal

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>